Masaż Tkanek Głębokich i Rozluźnianie Mięśniowo Powięziowe

Data:
I. 3 - 6.09.2021 r.
II. 8-11.10.2021 r.

Miejsce: Łódź, ul. Odyńca 38 
- sala szkoleniowa

2 160,00 zł brutto

Więcej informacji

Promocja !

2400  -> 2160 zł

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń drogą mailową: rehatrainer.lodz@gmail.com


RehaTrainer Sp. z o.o.
PKO BP 65 1020 3378 0000 1002 0259 0404
90-151 Łódź, ul. Muszyńskiego 2, lok. 3.02


W tytule przelewu należy wpisać nazwę kursu oraz dokładne dane do wystawienia faktury. Prosimy o upewnienie się, że w tytule przelewu wpisane zostały dokładne dane do faktury. Zmiana danych w trakcie szkolenia może być utrudniona.  Faktury przesyłamy drogą elektroniczną na początku kolejnego miesiąca następującego po zaksięgowaniu wpłaty.

Metoda Masażu Tkanek Głębokich dotyczy pracy na tkankach miękkich. Nazwa mogłaby sugerować silne i bolesne oddziaływanie na ciało pacjenta, ale w rzeczywistości jest to metoda wyjątkowo delikatna i subtelna. Wszystkie ruchy wykonuje się z wielką precyzją a dodatkowo bardzo wolno, siła nacisku aplikowana jest dla każdego pacjenta indywidualnie – dobrana do  siły napięcia tkanek. Wszystko to powoduje, że metoda staje się skuteczna, a pożądane efekty zauważyć można  już po pierwszym zabiegu.

 

Szkolenie z zakresu Masażu tkanek głębokich składa się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna obejmuje zagadnienia związane z:

  1. Podstawami teoretycznymi masażu tkanek głębokich
  2. Specyfiką pracy w masażu tkanek głębokich
  3. Technikami w masażu tkanek głębokich, tj.:
  4. Narzędziami pracy

Podczas części praktycznej uczestnicy dokonują opracowania poszczególnych grup mięśniowych, doskonalą umiejętności palpacji oraz lokalizowania zmian patologicznych w tkankach miękkich.

 

Szkolenie obejmuje  ponadto zagadnienia związane z anatomią palpacyjną: 

  • naukę odnajdowania struktur narządu ruchu  (mięśnie, więzadła, istotne punkty kostne), elementów układu nerwowego (nerwy obwodowe), elementów układu naczyniowego (naczynia krwionośne) 
  • ocenę prawidłowej budowy i jakości tkanek charakterystycznych dla danej struktury. Znalezienie odpowiednich struktur oraz ich ocena przyczynia się do wyboru najodpowiedniejszych technik terapeutycznych oraz celowanego działania.

 

Precyzyjna palpacja jest podstawą prawidłowej, skutecznej i bezpiecznej pracy fizjoterapeuty i terapeuty manualnego. Znajomość topografii i systematyka w badaniu palpacyjnym wpływa na szybkość i trafność procesu diagnostycznego, co z kolei  umożliwi lepsze wykorzystanie wiedzy z zakresu technik manualnych.

Szkolenie składa się z czterech części.

Prowadzący:

 mgr Łukasz Czubaszewski, osteopata, fizjoterapeuta, doktorant AWF Poznań,
nauczyciel Masażu Tkanek Głębokich 

 mgr Piotr Szałański, terapeuta manualny, fizjoterapeuta, doktorant AWF Poznań, nauczyciel Masażu Tkanek Głębokich.

 Umiejętności z zakresu pracy MTG oraz nauczania MTG nabywali m.in. na szkoleniach u A.Riggs'a i M.Morales'a. Asystenci na kursach M.Moralesa w Polsce.

 

Dla kogo

Fizjoterapeuci, lekarze, masażyści, studenci fizjoterapii