Nowość
Masaż Tkanek Głębokich i Rozluźnianie Mięśniowo Powięziowe (100h)

Masaż Tkanek Głębokich i Rozluźnianie Mięśniowo Powięziowe (100h)

Data:
I. 3 - 6.09.2021 r.
II. 8-11.10.2021 r.

Miejsce: Łódź, ul. Odyńca 38 
- sala szkoleniowa

2 160,00 zł brutto

Więcej informacji

Promocja !

2400  -> 2160 zł

Prosimy o tymczasowe dokonywanie wpłat za pomocą zwykłego przelewu. W przypadku jakichkolwiek problemu z płatnością prosimy o kontakt e-mail: rehatrainer.lodz@gmail.com


RehaTrainer Sp. z o.o.
PKO BP 65 1020 3378 0000 1002 0259 0404
90-151 Łódź, ul. Muszyńskiego 2, lok. 3.02


W tytule przelewu należy wpisać nazwę kursu oraz dokładne dane do wystawienia faktury. Prosimy o upewnienie się, że w tytule przelewu wpisane zostały dokładne dane do faktury. Zmiana danych w trakcie szkolenia może być utrudniona.  Faktury przesyłamy drogą elektroniczną na początku kolejnego miesiąca następującego po zaksięgowaniu wpłaty.

Metoda Masażu Tkanek Głębokich dotyczy pracy na tkankach miękkich. Nazwa mogłaby sugerować silne i bolesne oddziaływanie na ciało pacjenta, ale w rzeczywistości jest to metoda wyjątkowo delikatna i subtelna. Wszystkie ruchy wykonuje się z wielką precyzją a dodatkowo bardzo wolno, siła nacisku aplikowana jest dla każdego pacjenta indywidualnie – dobrana do  siły napięcia tkanek. Wszystko to powoduje, że metoda staje się skuteczna, a pożądane efekty zauważyć można  już po pierwszym zabiegu.

 

Szkolenie z zakresu Masażu tkanek głębokich składa się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna obejmuje zagadnienia związane z:

  1. Podstawami teoretycznymi masażu tkanek głębokich
  2. Specyfiką pracy w masażu tkanek głębokich
  3. Technikami w masażu tkanek głębokich, tj.:
  4. Narzędziami pracy

Podczas części praktycznej uczestnicy dokonują opracowania poszczególnych grup mięśniowych, doskonalą umiejętności palpacji oraz lokalizowania zmian patologicznych w tkankach miękkich.

 

Szkolenie obejmuje  ponadto zagadnienia związane z anatomią palpacyjną: 

  • naukę odnajdowania struktur narządu ruchu  (mięśnie, więzadła, istotne punkty kostne), elementów układu nerwowego (nerwy obwodowe), elementów układu naczyniowego (naczynia krwionośne) 
  • ocenę prawidłowej budowy i jakości tkanek charakterystycznych dla danej struktury. Znalezienie odpowiednich struktur oraz ich ocena przyczynia się do wyboru najodpowiedniejszych technik terapeutycznych oraz celowanego działania.

 

Precyzyjna palpacja jest podstawą prawidłowej, skutecznej i bezpiecznej pracy fizjoterapeuty i terapeuty manualnego. Znajomość topografii i systematyka w badaniu palpacyjnym wpływa na szybkość i trafność procesu diagnostycznego, co z kolei  umożliwi lepsze wykorzystanie wiedzy z zakresu technik manualnych.

Szkolenie składa się z czterech części.

Prowadzący:

 mgr Łukasz Czubaszewski, osteopata, fizjoterapeuta, doktorant AWF Poznań,
nauczyciel Masażu Tkanek Głębokich 

 mgr Piotr Szałański, terapeuta manualny, fizjoterapeuta, doktorant AWF Poznań, nauczyciel Masażu Tkanek Głębokich.

 

Od 2010 roku przeprowadzili ponad 25 kursów z zakresu Masażu Tkanek Głębokich (MTG). Umiejętności z zakresu pracy MTG oraz nauczania MTG nabywali m.in. na szkoleniach u A.Riggs'a i M.Morales'a. Asystenci na kursach M.Moralesa w Polsce.

 

Dla kogo

Fizjoterapeuci, lekarze, masażyści, studenci fizjoterapii