Blog - co nowego?

Kliniczne Ai Chi

Kliniczne Ai Chi

Ai Chi to technika ćwiczeń w wodzie opracowana przez Jun Konno na podstawie Tai Chi wykonywanego na lądzie. W Ai Chi szczególną uwagę poświęca się prawidłowemu oddechowi, stabilizacji tułowia połączonej z ruchami kończyn górnych i dolnych, równowadze i ogólnej koordynacji ruchów.  Udowodniono, że stosowanie Ai Chi przynosi korzystne efekty u osób z różnymi schorzeniami, takimi jak m.in. stwardnienie rozsiane. Ostatnie badania wykazały bardzo pozytywny wpływ na zmęczenie, równowagę, siłę mięśni, ból, sztywność i autonomię pacjenta. Czym jest Ai Chi i dlaczego ta metoda jest taka skuteczna?  Jeśli chcesz wprowadzić Kliniczne Ai Chi do swojej praktyki, zapraszamy na kurs: Clinical Ai Chi 
Czytaj dalej

About Pracownia fizjoterapii Rehatrainer

Mission Our mission is to help you understand the true cause of your pain and help you get it to go away naturally.
Czytaj dalej

Regulamin Pracowni Fizjoterapii RehaTrainer

Regulamin Pracowni Fizjoterapii Rehatrainer   1. Podstawy prawne Podmiot leczniczy, działa na podstawie obwiązujących aktów prawnych, w tym w szczególności:          Ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 roku o działalności leczniczej, zwanej dalej Ustawą o działalności leczniczej.( Dz. U. Nr 112,poz 654)          Ustawy z dnia 2 lipca 2004 roku o swobodzie działalności gospodarczej ( Dz.U. z 2010 r. Nr 220,poz 1447i Nr 239, poz 1593)          Wpisie do Krajowego Rejestru Sadowego pod numerem KRS 0000486555          innych przepisów prawa Firma/nazwa podmiotu –  Pracownia Fizjoterapii RehaTrainer.
Czytaj dalej

Specjalizacja - nowy program

Cześć!  Witamy na naszym blogu. Pierwszy wpis chcielibyśmy poświęcić specjalizacji w dziedzinie fizjoterapii, dlatego jeżeli jesteś nią zainteresowany - zapraszamy do lektury. Postaramy się opowiedzieć czym jest specjalizacja, przybliżyć sposób rekrutacji oraz przedstawić program i sposób egzaminowania. Na samym końcu znajdziesz też listę niezbędnych adresów internetowych do poszczególnych Urzędów.
Czytaj dalej