www.rehatrainer-lodz.pl

- N.A.P. Concept

 

Instruktor: Sylwia Mętel, Damian Starzyk

 

17-20 grudnia 2020 roku

 

Cena: 2500 zł (z 23% VAT)

 

 

N.A.P. CONCEPT by Renata Horst
www.renatahorst.de
 
NEUROORTOPEDYCZNA PLASTYCZNOŚĆ ZALEŻNA OD AKTYWNOŚCI
 
TERAPIA N.A.P.
RE-SET THE BRAIN
 
W terapii N.A.P. stosujemy ocenę i usprawnianie pacjenta w istotnych dla niego aktywnościach, co jest zgodne ze wskazaniami WHO oraz obowiązującymi zaleceniami dla fizjoterapeutów w zakresie prowadzenia terapii i dokumentacji medycznej opartej na ICF. Szczególną uwagę poświęcamy ćwiczeniom kontroli posturalnej i motorycznej, w celu usprawnienia działania mięśni antygrawitacyjnych niezbędnych dla pionowej postawy człowieka. Leczenie uszkodzonych struktur ciała prowadzimy z pełnym zaangażowaniem pacjenta i w trakcie jego codziennych aktywności np. wstawanie z krzesła, korzystanie ze schodów, jedzenie, żucie, wykonywanie aktywności sportowych np. jazda na hulajnodze. Stosujemy techniki nakierowane na usprawnianie funkcji oddychania,mówienia, poślizgu tkanek nerwowych oraz plastyczności struktur powięziowych, a w celu eliminacji strachu np. przed dusznością, bólem czy upadkiem prowadzimy trening habituacyjny oraz aerobowy.
 
Terapia N.A.P. stosowana jest w przypadku:
Szkolenie składa się z 4 modułów po 25 godzin lekcyjnych -I i II podstawowy, III i IV rozwijający z uzyskaniem certyfikatu Akademii NAP i wpisem do jej rejestru. Uczestnicy: Fizjoterapeuci, Logopedzi, Terapeuci zajęciowi, Lekarze, Stomatolodzy, studenci w/w kierunków.
 
Instruktor:
Dr Sylwia Mętel, specjalista fizjoterapii, certyfikowany Instruktor terapii N.A.P. od 2012, fizjoterapeutka z 20 letnim stażem pracy w zawodzie, nauczyciel akademicki od 2005 r., adiunkt na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej AWF w Krakowie, autorka wielu publikacji naukowych i wystąpień konferencyjnych, kierownik kilku projektów badawczych, instruktorka pływania, żeglarstwa, sportu osób niepełnosprawnych. Prywatna praktyka fizjoterapeutyczna GABINET FIZJOTERAPIA PERSONALNA w Krakowie.
 
Asystent:
Mgr Damian Starzyk
 

            

 Powered by: www.cdx.pl