www.rehatrainer-lodz.pl

SZKOLENIA - Metoda Pilates w fizjoterapii

ZAPISZ SIĘ

 

 

Prowadząca: Magdalena Nowak - mgr fizjoterapii UM w Łodzi, nauczyciel pilates z ponad 12 letnim doświadczeniem, trener personalny, w pełni certyfikowany instruktor jednej z największych szkół pilates na świecie - STOTT PILATES. Specjalizuje się w fizjoterapii bólu kręgosłupa, korekcji wad postawy i głębokiej stabilizacji, w których wykorzystuje swoją wiedzę z zakresu ćwiczeń Pilates. 

 

Termin: 14-15 września 2019

 

Miejsce: Movimento Pilates Studio, ul. Krzemieniecka 2, 94-030 Łódź

 

Cena: 880 zł brutto

 

 

OPIS I CEL SZKOLENIA:

 

Podstawą koncepcji są aktywne, ukierunkowane ćwiczenia oparte na anatomii, kinezjologii i neurofizjologii. Terapeuta metody Pilates leczy nie tylko ciało, ale także umysł pacjenta. Liczy się przemyślany i świadomy ruch. W praktyce ma zastosowanie podczas terapii wielu schorzeń w ramach aktywnego podejścia kinezjoterapeutycznego.     

  

Szkolenie ma na celu zapoznanie z podstawowymi zasadami metody Pilates, ćwiczeniami oraz z jej praktycznym zastosowaniem w kinezyterapii. Celem szkolenia jest także  wyposażenie fizjoterapeutów w praktyczne umiejętności zastosowania elementów metody Pilates w pracy z pacjentami.

 

Kluczową ideą metody Pilates w jej zastosowaniu w kinezyterapii jest praca na głębokiej stabilizacji. Uczestnicy dowiedzą się jak aktywować centrum ciała, jak oddychać trójwymiarowo, poznają podstawowe ćwiczenia metody Pilates oraz nauczą się jak je dobierać do pracy z poszczególnymi problemami zdrowotnymi.

 

Czemu warto wybrać nasze szkolenie?

Szkolenie odbędzie się w nowoczesnym studio Movimento Pilates Studio, w którym uczestnicy będą mieli możliwość poznania i wypróbowania specjalistycznego sprzętu (wałki, koła, taśmy, duże i małe piłki), a przede wszystkim profesjonalnych urządzeń - korektora kręgosłupa, krzesła, beczki, reformera i Cadillaca.

W rehabilitacji przede wszystkim sprawdza się reformer i Cadillac, gdzie poprzez system sprężyn, poręczy i rękojeści tworzy się zamkniety łańcuch kinematyczny dla ćwiczeń. Pozwalają one również na trakcję i pomoc w stabilizacji w trakcie wykonywania ćwiczeń.

 

Zakres tematyczny:

 

Pilates – charakterystyka, historia, podstawowe zasady, w tym stabilizacja centrum (środkowanie). Sprzęt. Literatura.

 

Kluczowe punkty w praktyce: Oddychanie wg Pilates, neutralna pozycja miednicy a pozycja imprint, ustawienie klatki piersiowej, pozycja głowy i szyi, ustawienie łopatek – praktyka ćwiczeń podstawowych oraz korygowanie popełnianych błędów.

 

Część teoretyczna i praktyczna: Centrum – anatomia, biomechanika, palpacja mięśni głębokich, ich aktywacja. stabilizacja statyczna a dynamiczna.

 

Ćwiczenia podstawowe: nauka podstawowych ćwiczeń w pozycji leżącej tyłem, przodem i bokiem – zajęcia praktyczne i diagnostyka błędów.

 

ZAPISZ SIĘ

 

            

 Powered by: www.cdx.pl