www.rehatrainer-lodz.pl

SZKOLENIA - Fizjoterapia u dzieci ryzyka

ZAPISZ SIĘ

 

 

Kurs pod patronatem Kliniki Rehabilitacji i Medycyny Fizykalnej z Oddziałem Dziennego Pobytu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi, Centralny Szpital Weteranów. Przeznaczony dla mgr fizjoterapii specjalizujących się w dziedzinie fizjoterapii.

 

Numer kursu: 03-002/10-02-002-2019

 

Prowadzący:

mgr Monika Wutke - specjalista fizjoterapii,

mgr Anita Haralabidis

 

Termin: 24-28 kwietnia 2020

 

Ilość godzin: 35

 

Cena: 715 zł brutto

 

Miejsce szkolenia: Centrum Informacyjno-Biblioteczne UM w Łodzi, ul. Muszyńskiego 2.

 

Cele szkolenia:

Przybliżenie uczestnikom tematyki oceny rozwoju oraz prawidłowego postępowania w pracy z dzieckiem z zaburzeniami ruchowymi. Przygotowanie fizjoterapeuty do oceny rozwoju psychoruchowego małego pacjenta, doboru odpowiednich testów oraz skal służących ocenie funkcjonalnej oraz przygotowania planu terapeutycznego. Wskazanie praktycznych umiejętności do wykorzystania w pracy w przypadku terapii dzieci niepełnosprawnych.

 

Zagadnienia poruszane w trakcie szkolenia:

 1. Rozwój psychoruchowy dziecka. Ocena neurokinezjologiczna motoryki spontanicznej dziecka w pierwszym roku życia.
 2. Dziecko ryzyka – czynniki ryzyka przyszłych zaburzeń.
 3. Kamienie milowe – wzorce globalne.
 4. Przedstawienie reakcji ułożeniowych jako wstępna ocena rozwoju dziecka.
 5. Reakcje odruchowe i najczęstsze ich zaburzenia.
 6. Demo pacjentów jako przykłady prawidłowego rozwoju w poszczególnych miesiącach życia oraz deficytów i mechanizmów nieprawidłowych.
 7. Ocena funkcjonalna oraz dobór odpowiednich testów i skal do oceny sprawności ruchowej dziecka starszego. Demo pacjenta.
 8. Wybrane jednostki chorobowe :

- Zespoły mózgowego porażenia dziecięcego – podział, terapia.

       - Zaburzenia obejmujące rdzeń kręgowy.

      - Choroby nerwowo-mięśniowe.

      - Wady wrodzone narządu ruchu.

      - Zespoły genetyczne.

 1. Postępowanie pielęgnacyjne z wykorzystaniem elementów metod neurofizjologicznych.
 2. Omówienie postepowania terapeutycznego (ocena, badanie, program terapii i wybrane przykłady ćwiczeń) – praca z pacjentem.
 3.  Dobór sprzętu rehabilitacyjnego oraz pomocy edukacyjnych dla dziecka niepełnosprawnego.

 

 

 

Prowadzący:

mgr Monika Wutke

specjalista fizjoterapii, oligofrenopedagog i terapeuta zajęciowy specjalizujący się w neurorehabilitacji dzieci i dorosłych, terapeuta metody NDT Bobath, metody Vojty oraz wielu innych szkoleń z zakresu neurorehabilitacji, 20-letnie doświadczenie zdobyte między innymi w oddziałach szpitalnych oraz oddziałach dziennego pobytu rehabilitacji neurologicznej oraz ogólnoustrojowej, Ośrodku Wczesnej Interwencji oraz Poradniach Rehabilitacyjnych dla dzieci i dorosłych na terenie województwa łódzkiego.

 

 

mgr Anita Haralabidis

fizjoterapeuta specjalizujący się w rehabilitacji niemowląt i dzieci metodami neurofizjologicznymi. Certyfikowany terapeuta metody Vojty. Posiada 10- letnie doświadczenie w pracy z dziećmi z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego, wadami wrodzonymi, obniżonym lub wzmożonym napięciem mięśniowym, asymetrią, wadami stóp i postawy. Ukończone szkolenia: PNF, DNS, Diagnostyka i terapia skolioz wg Koncepcji FITS, kinesiotaping w pediatrii, Trójpłaszczyznowa terapia manualna wad stóp u dzieci na podstawach neurofizjologicznych wg Zukunft-Huber.

 

ZAPISZ SIĘ

 

            

 Powered by: www.cdx.pl